Публікації про "Джерельце"

ДЗВІНКА КОЛЯДА У МОРШИНІ

«Різдвяні фестини» у Моршині розпочалися походом колони від майдану до площі Незалежності. З музикою, дзвінкою колядою йшли яскраві вертепи, учасники хорів, священики, представники районної влади по місту. На чолі колони несли коровай і дідух.

Біля Палацу культури курорту Моршин, пам'ятника Тарасу Шевченку розмістилася символічна сцена з різдвяною шопкою. Перший день фестин був забезпечений озвучанням, яке безкоштовно надав на свято «Стрийрайтелеком» (директор М. Бас). Другого дня, у неділю, вертепні дійства розгорталися на сцені Палацу культури. Працювала виїзна торгівля, організована районним споживчим товариством (М. Джус).

Глядачі, а ними були моршинці і гості міста, залишились задоволені від свята. Ведучі з курортного Палацу культури Орися Сидорова і Андрій Янків чудово впоралися зі своїми ролями, вдало підкреслили переваги кожного учасника «Різдвяних фестин». А бажаючих взяти участь у святі було багато. Першого дня свою співочу і артистичну майстерність, різдвяні дійства продемонстрували вертепи сіл Великі Дідушичі, Братківці, стрийські вертепи скаутської організації «Пласт» та «Української молоді Христові», вертеп церкви святих Володимира і Ольги з міста Стрия, дитячий вертеп з Добрян. Гарними колядками порадували слухачів учасники церковного хору з с. Вівня (художній керівник Галина Петрів) та народного хору с. Добряни (Ігор Михайлів).

У неділю народне розмаїття звичаїв, традицій показували вертепи зі Станкова, Бані Лисовицької, Голобутова, Дуліб, Моршинської середньої школи. Різдвяну композицію поставили на сцені хлопці й дівчата з фольклорно-етнографічного ансамблю «Джерельце» Моршинської школи мистецтв. І знову звучала колядка у виконанні церковних хорів Моршина (диригенти - Мирослав Мелень та Роман Сидорак), народного хору селища Дашава (Степан Целюх).

Чималу допомогу організаторам «Різдвяних фестин» надав декан Стрийського деканату отець Іван Говгера. По церквах Стрийщини священики оголосили, що 10-11 січня у Моршині відбудуться фестини, і села відпроводили на свято свої вертепи, хори. Моршинський міський голова Зеновій Богдан домовився про автобус для районного відділу культури, щоб підвезти до міста учасників фестин. Директор Палацу культури курорту Морщин Роман Дутка подарував усім колективам Біблії.

І на відкритті свята Коляди, і його закритті з привітаннями і Новим роком та Різдвом, побажаннями добра й злагоди в родині виступила заступник голови районної держадміністрації Ірина Цехоня. Вона передала всім присутнім поздоровлення від районного керівництва.

Початковий етап «Різдвяних фестин» відбувся. Пройшов він добре, багато людей доклалося до його організації. Та вартувало б на майбутнє готуватися до таких свят заздалегідь, аби мати час попрацювати над сценаріями вертепів, вдосконалити їх, щоб завчасно мати повну інформацію про всіх учасників фестин. Відповідно, й легше працювалось би організаторам події.

Коляда продовжується. 25 січня у церквах Стрийщини лунатимуть чудові колядки, щедрівки, віншування у виконанні кращих церковних хорів. Різдво на Україні завжди було одним з найвеличніших свят.

Леся МАТВІЇВ

Опубліковано: Рідне поле. - січень [1999 р.?]