Місто-курорт Моршин

Моршин - невеличке мальовниче містечко на Прикарпатті, розташоване серед прикарпатських заповідних лісів на висоті 340 м над рівнем моря, - добре відоме в Україні та за її межами як оздоровниця, що славиться цілющими джерелами. Це один з найкращих бальнеотерапевтичних курортів.

Перші історичні згадки про Моршин датовані 1482 роком, а перші відомості про його мінеральні джерела - 1538 роком. Історія курорту розпочинається з 1878 року. Наприкінці ХІХ століття було відкрите джерело, що отримало назву "Під Матір'ю Божей", і у 1879 році було упорядковане колишнім господарем Моршина Боніфацієм Штиллером.

В народі джерело носить назву Під Матінкою БожоюІсторія знаменитого джерела оповита переказами й легендами, які зайвий раз підтверджують унікальність походження цієї води й неординарність її властивостей. Існує давнє повір'я. Дітям, які бавилися біля джерела, з'явився образ Божої Матері Марії, яка запропонувала їм скуштувати воду з джерела. З того часу в народі джерело носить назву "Під Матінкою Божою". У 1995 році засновано Моршинський завод мінеральних вод "Оскар", який розпочав розлив природної столової мінеральної води "Моршинська".

Моршин сьогодні - це місто, де проживає понад 6000 жителів, в якому функціонує десять санаторіїв, які спеціалізовані по лікуванню хворих з захворюваннями органів травлення та обміну речовин і які оздоровлюють щорічно понад 10000 пацієнтів.

Моршин – культурний та духовний центр Стрийщини, де працює Палац культури на 650 місць (великий концертний зал), середня школа, дві бібліотеки, школа мистецтв, спортивна школа, декілька туристичних фірм. В місті діють дві церкви.

Біля Палацу культури в задумі сидить в бронзі вилитий Тарас Шевченко. Архітектурною та історичною пам’яткою і символом курорту є старий бювет мінеральних вод, любовно названий мешканцями та відпочиваючими “грибок”.

Чисте повітря, чудова парковазона, карпатські сосни і ялини, доброзичливість людей створюють відпочинковий і творчий настрій гостям.

Фотогалерея Моршина

В'їзд до Моршина
В'їзд до Моршина
Бювет мінеральних вод
Бювет мінеральних вод
Колишній бювет
Колишній бювет
Центр Моршина
Центр Моршина
Пам'ятник Т.Г. Шевченку
Пам'ятник Т.Г. Шевченку
Палац культури
Палац культури
Ринок сувенірів
Ринок сувенірів
Паркова зона
Паркова зона
Залізничний вокзал
Залізничний вокзал

Мистецькою візитною карткою міста-курорту Моршина як оздоровлювального центру можна вважати Зразковий театр української пісні “Джерельце”.

Прочитати більше про місто-курорт Моршин ви можете у книзі Варивода І.М., Черкес С.О. Моршин: путівник.