Володимир Грабовський, Музикознавець, викладач Дрогобицького державного музичного училища ім. В. Барвінського


Я радий, що мав щастя спілкуватися з ансамблем "Джерельце". Було би добре, щоб такий приклад наслідували.

Володимир ГрабовськийЯ радий, що мав щастя спілкуватися з ансамблем "Джерельце" в пору, так би мовити, його розквіту і щось написав там, писав щиро і правдиво, бачачи в цьому певну велику перспективу. Взагалі, було би добре, щоб такий приклад ансамблю «Джерельце» при школі мистецтв, при якомусь меншому чи більшому містечку був би наслідуваний. В Україні є багато хорів, дитячих і хтось переживає злети, хтось падіння, але отакого ансамблю як "Джерельце" щось трудно знайти і на пам'ять мені якось не приходить.

“Джерельце” повинне розвиватися. Те, що воно перетворилося на іншу таку формальну структуру, як театр, також, певно, віяння часу, потреба. Можливо, я думаю, й далі ще щось виникне, але той заряд, народне мистецтво, яке є в основі творчості цього колективу і становить, так би мовити, такий стрижень, навколо якого обертаються діти, люди, педагогіка, мистецтво, театралізація, пісні, інструментальна творчість, розкриваються особистості. Ось у цьому контексті ансамбль “Джерельце” є багатообіцяючою структурою.

Галичина добре обізнана з творчістю колективу, Львівщина зокрема, але час зараз такий, що потрібно і дітям, і дорослим показувати свої корені фольклорні, які тримаються на історії, звичаях, традиціях народу чи його частини. Будемо говорити так про бойківську частинку в більшості, хоча ніхто не заборонив робити там якісь вкраплення.

Тому театр повинен розвиватися далі, лиш треба подумати, як узагальнити цей досвід, і поширити далі на Україну, і далі.

Коли тут є конкретний ансамбль, конкретне дитяче об'єднання, яке ставить собі за мету відтворення забутих звичаїв, обрядів, в будь-якій формі, то хто заборонить, скажімо, зробити театралізацію і внести туди якісь сучасні мотиви.

А відносно фольклору, фольклоризації я думаю, що “Джерельце” має тут пріоритет. У нього вже є величезний досвід, він вже пройшов певний етап, у нього багато програм. Так, що хай щастить!

Опубліковано: Інформаційний додаток до газети "Рідне поле". - 18 травня 2003 р.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *